آمریکا آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است

به گزارش وبلاگ گیتلب، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور آماده مذاکره با روسیه و چین درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است.

آمریکا آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیتلب، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت در صورتی که پکن و مسکو معیار های آمریکا را رعایت کنند، واشنگتن آماده مشارکت در مذاکره تسلیحاتی با این دو کشور است.

وی که با خبرگزاری تاس روسیه مصاحبه می کرد، افزود: رئیس جمهور به ما دستور داده تا گسترده تر از پیمان استارت جدید فکر کنیم که شامل چین و روسیه در گام بعدی ما باشد. ما آماده مذاکره با روسیه و چین درباره کنترل تسلیحات هستیم تا به معیارهایمان برسیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد: دولت در حال ارزیابی احتمال توسعه پیمان استارت جدید بوده تا تهدیداتی که امروز با آن روبرو هستیم و تغییر فضای امنیتی و اعلام روسیه مبنی بر هیچگونه پیش شرط برای توسعه آن را در نظر بگیریم.

یکی دیگر از سخنگویان وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفته واشنگتن پیشتر از پکن دعوت رسمی کرده تا وارد مذاکرات راهبری درباره موضوعات امنیتی شود این در حالی است که دور اخیر رایزنی ها با روسیه درباره این موضوع در ماه ژانویه (دی ماه) برگزار شده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: آمریکا آخرین دور دیدار خود درباره گفت وگوی امنیتی راهبردی را در ماه ژانویه 2020 با روسیه برگزار کرد. ما به چین نیز چنین پیشنهادی دادیم، اما هنوز نپذیرفته است.

آوریل سال 2010، دیمیتری میدویدیف رئیس جمهور سابق روسیه و باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا در پراگ جمهوری چک توافق نامه استارت جدید را که برای کاهش تسلیحات هسته ای بود امضا کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا آماده مذاکره با پکن و مسکو درباره توافقنامه تسلیحاتی جدید است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید