اعتراض رسمی ایران به ایکائو؛ فورا به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی رسیدگی کنید

به گزارش وبلاگ گیتلب، سازمان هواپیمایی کشوری طی اطلاعیه ای تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ماهان را مصداق شاخص نقض حقوق بین الملل دانست و خواهان آنالیز این حادثه در ایکائو شد.

اعتراض رسمی ایران به ایکائو؛ فورا به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی رسیدگی کنید

به گزارش خبرنگار مالی وبلاگ گیتلب، اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری به توضیح زیر است؛

در پی تعرض هواپیماهای جنگنده ایالات متحده امریکا بر فراز خاک سوریه به پرواز 1152 شرکت هواپیمایی ماهان که روز پنجشنبه دوم تیرماه 1399 در کریدورهای بین المللی هوایی در آسمان سوریه از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) راهی بیروت بود ، تعدادی از مسافرین به دلیل عکس العمل خلبان جهت پیشگیری از تصادم با با پروازهای متعرض ، دچار جراحات شدند .

پس از حصول اطمینان از ایمن بودن هواپیما متعاقب فرود در فرودگاه بیروت ، تصمیم در مورد بازگشت هواپیمای مذکور به تهران اتخاذ شد.

سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس مفاد ضمیمه 13 پیمان شیکاگو ضمن برقراری تماس با طرف سوری ، خواهان آنالیز سریع و دقیق رویداد شد و تیم فنی آنالیز سوانح ایران نیز از دقایق اولیه پس از ورود هواپیمای ماهان به فرودگاه امام خمینی (ره) ، آنالیز فنی رویداد را شروع کرد.

جزئیات این رویداد پس از آنالیز تمامی داده های فنی و اطلاعات بدست آماده بر اساس فرآیند آنالیز سانحه و همچنین بعضی اطلاعات مستند و متقن از مقامات هواپیمایی کشوری سوریه منتشر خواهد شد.

سازمان هواپیمایی کشوری ایران ، اقدام هواپیماهای جنگنده امریکایی در تعرض به هواپیمای مسافربری ایرانی را مصداق شاخص نقض حقوق بین الملل و مقررات و استانداردهای هوانوردی می دارد و مراتب اعتراض جدی خود را رسما به شورای سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) کرده ، خواهان رسیدگی فوری به موضوع است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض رسمی ایران به ایکائو؛ فورا به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی رسیدگی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسمی ایران به ایکائو؛ فورا به تعرض جنگنده آمریکایی به هواپیمای ایرانی رسیدگی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید