افزایش بیکاران و تأیید رسمی رکود 5 درصدی اقتصاد آمریکا

به گزارش وبلاگ گیتلب، رشد مالی آمریکا در سه ماهه نخست امسال میلادی و شاخص معاملات بورس نیویورک سیر نزولی به خود گرفت.

افزایش بیکاران و تأیید رسمی رکود 5 درصدی اقتصاد آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ گیتلب، هم زمان با افزایش دور از انتظار بیکاران در هفته سوم ماه جاری میلادی و تائید رسمی افت 5 درصدی رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست امسال میلادی، شاخص معاملات بورس نیویورک سیر نزولی به خود گرفت.

رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه نخست امسال میلادی 5 درصد کاهش یافت؛ رخدادی که با توجه به فراگیری تعطیلات ناشی از قرنطینه عمومی در نیمه دوم ماه مارس، زنگ خطری برای تعمیق بیشتر رکود اقتصادی ایالات متحده در سه ماه دوم سال 2020 است.

افت 5 درصدی رشد اقتصادی که توسط دولت آمریکا اعلام شده، شدیدترین نرخ سقوط فراوری ناخالص داخلی این کشور از سه ماهه چهارم سال 2008 محسوب می گردد که در پی وقوع بحران اقتصادی این نرخ 8.4 رسیده کاهش یافته بود.

اقتصاددانان بر این باورند که فراوری ناخالص داخلی آمریکا با توجه به گسترش ابعاد اجرای سیاست قرنطینه در این کشور در فاصله آوریل تا انتها ماه جاری حدود 30 درصد کاهش خواهد یافت. در این صورت، عمیق ترین رکود تاریخی اقتصادی آمریکا به وقوع خواهد پیوست که عمق آن 3 برابر رکود سه ماهه نخست سال 1958 خواهد شد که اقتصاد این کشور در پی انتها جنگ جهانی دوم 10 درصد کوچک تر شده بود.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "افزایش بیکاران و تأیید رسمی رکود 5 درصدی اقتصاد آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیکاران و تأیید رسمی رکود 5 درصدی اقتصاد آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید