اپل در فکر ساخت نمایشگر تاشو با الهام از تکنیک نجاری است

به گزارش وبلاگ گیتلب، اپل پتنت جدیدی برای یک گوشی تاشو ثبت نموده که نشان می دهد این شرکت برای ساخت نمایشگر تاشو به دنبال استفاده از تکنیکی در نجاری است که به یاری آن می توان با ایجاد یک سری شکاف به چوب قابلیت تا شدن داد.

اپل در فکر ساخت نمایشگر تاشو با الهام از تکنیک نجاری است

به تازگی اطلاعاتی از جدیدترین سند ثبت اختراع اپل منتشر شده که نشان می دهد این شرکت میخواهد با رویکردی جالب نمایشگر شیشه ای و ضخیم آیفون را تا کند. در این روش چندین شیار در وسط نمایشگر شیشه ای بریده شده و به آن قابلیت تا شدن بدون شکستگی را می دهند. جالب است بدانید این روش در نجاری برای تا کردن چوب به کار می رود که در کلیپ زیر کارکرد آن را مشاهده می کنید:

آنطور که در پتنت نوشته شده ظاهراً اپل میخواهد شیارهای نمایشگر را با نوعی ماده پلیمری کشسان یا مایعی با ضریب شکست مشابه شیشه پر نموده و آن ها را نظر پنهان کند. همانطور که در تصویر پتنت نیز می توان دید، شیارها فقط در قسمت تاشدنی صفحه نمایش به کار خواهند رفت و باقی آن مشابه نمایشگرهای دیگر خواهد بود.

تصمیم اپل به استفاده از مواد کاملاً انعطاف پذیر سبب می گردد تا محصول نهایی از قطعات پیچیده و متحرک کمتری برخوردار گردد، اما در عین حال فراوری چنین نمایشگری مشکل تر خواهد بود.

شایعات مختلف حاکی از آنند که اپل در حال ساخت آیفون تاشو است و از آن در سال آینده رونمایی خواهد نمود. یکی از افشاگران دنیای تکنولوژی اخیراً فاش کرد که کمپانی کوپرتینویی به دلیل اطمینان از کیفیت بالای این محصول عرضه آن را به تأخیر انداخته است. به گفته او ساخت آیفون تاشو از هم اکنون آغاز شده و سال 2021 رونمایی می گردد.

منبع: آی تابناک

به "اپل در فکر ساخت نمایشگر تاشو با الهام از تکنیک نجاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل در فکر ساخت نمایشگر تاشو با الهام از تکنیک نجاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید