بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی

به گزارش وبلاگ گیتلب، مقامات قضایی آمریکا از دستگیری یک کارشناس زبان شناسی وزارت دفاع این کشور به اتهام انتقال اطلاعات فوق سری ایالات متحده به یک شهروند لبنانی خبر دادند.

بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیتلب، وزارت دادگستری آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران مدعی دستگیری یک کارمند پیمانی وزارت دفاع این کشور به اتهام انتقال اسرار نظامی ایالات متحده به یک شهروند لبنانی شد.

به نوشته وبگاه وزارت دادگستری آمریکا فرد دستگیر شده مریم طاها تامپسن 61 ساله اهل مینه سوتا و کارمند پیمانی بخش زبان شناسی وزارت دفاع آمریکا به دلیل انتقال اسناد فوق سری نظامی آمریکا به یک فرد لبنانی مرتبط با حزب الله لبنان، در روزهای گذشته دستگیر شد.

بنابر ادعای دستگاه قضایی آمریکا، این فرد اطلاعات مهمی در زمینه شمار نیروهای فعال نظامی و نام واقعی آن ها را در اختیار یک لبنانی مرتبط با حزب الله لبنان گذاشته است. مریم طاها تامپسن را ماموران ویژه پلیس فدرال آمریکا در 27 فوریه (پنجشنبه 8 اسفند) در یک تاسیسات نظامی برون مرزی ایالات متحده دستگیر کردند.

بنابر ادعای وزارت دادگستری آمریکا، تامپسن در یک بازه زمانی شش هفته ای بین 30 دسامبر 2019 و 10 فوریه 2020 (دوشنبه 9 دی تا دوشنبه 21 بهمن) به ده ها پرونده مرتبط با نیروهای امنیتی آمریکا از جمله نام، اطلاعات شخصی، سوابق و تصاویر آن ها دسترسی داشته است.

قرار است دادگاه نخست تامپسن امروز صبح به وقت تهران برگزار گردد و درصورت اثبات اتهام، وی به حبس ابد محکوم می گردد.

این خبر در حالی منتشر شده که اخیرا روزنامه لبنانی الاخبار در یادداشتی با عنوان توافق آمریکا و عربستان: فروپاشی لبنان بهتر است تشدید اعتراضات خیابانی و خشونت های همه جانبه در لبنان را نقشه مشترک ریاض-واشنگتن برای سقوط لبنان توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت یک کارمند پنتاگون به اتهام جاسوسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید