تازه ترین آمار چین از کرونا،یک فوت و 46 مورد جدید ابتلا

به گزارش وبلاگ گیتلب، مقامات بهداشتی چین امروز چهارشنبه از فوت یک نفر بر اثر ابتلا به کرونا و همچنین شناسایی 46 مورد جدید مبتلا به این ویروس در شبانه روز گذشته در این کشور خبر دادند.

تازه ترین آمار چین از کرونا،یک فوت و 46 مورد جدید ابتلا

کمیسیون ملی بهداشت چین، از تعداد 46 مبتلای جدید، 36 نفر آنها وارداتی و از کشورهای دیگر به چین سفر نموده اند اما 10 مورد دیگر منشا داخلی دارند و در شهرهای چین شناسایی شده اند.

گزارش حاکی است همچنین در شبانه روز گذشته 57 مورد ناقل خاموش در این کشور شناسایی شده است در حال حاضر یک هزار و 23 تن که به عنوان ناقل خاموش شناسایی شده اند در این کشور زیر نظر پزشکی قرار گرفته اند.

بر اساس این گزارش شمار کل مبتلایان به کرونا در چین به 82 هزار و 295 تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و 342 تن رسیده است.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین بیان کرد در روز گذشته 78 بیمار از بیمارستان ها و مراکز درمانی مرخص شده و شمار کل بهبود یافتگان هم به 77 هزار و 816 تن رسیده است.

گزارش ها حاکی است روز گذشته ،سه شنبه، با ترخیص آخرین بیماران بیمارستان لی شن شان در شهر ووهان، تعداد بیماران این بیمارستان که به صورت ویژه برای درمان مبتلایان به کرونا ساخته شده بود به صفر رسید.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین بیان کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز دوشنبه در سراسر دنیا به حدود دو میلیون تن رسیده است آمار جان باختگان هم 126 هزار و 600 تن گزارش شده است در حالی که 478 هزار نفر هم بهبود یافته اند.،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "تازه ترین آمار چین از کرونا،یک فوت و 46 مورد جدید ابتلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین آمار چین از کرونا،یک فوت و 46 مورد جدید ابتلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید