تصاویر ، آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا ، پروتکل های کرونا در مجلس رعایت نشد

به گزارش وبلاگ گیتلب، منتخبان مجلس یازدهم امروز در حالی ترکیب هیأت رئیسه مجلس را مشخص کردند که در بسیاری از لحظه های رأی گیری پروتکل های بهداشتی پیشگیری از کرونا رعایت نشد.

تصاویر ، آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا ، پروتکل های کرونا در مجلس رعایت نشد

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از ایسنا منتخبان مجلس یک روز بعد از برگزاری مراسم افتتاحیه برای برگزاری انتخابات هیأت رئیسه دائم برای یک سال آینده تشکیل جلسه دادند تا به گفته تقوی رئیس سنی مجلس این پیغام به مردم داده گردد که مجلس برای انجام امور جدی است.

جلسه مجلس رأی ساعت 8 صبح به ریاست تقوی رئیس سنی مجلس و با دستور کار برگزاری انتخابات هیأت رئیسه شروع شد.

محمدباقر قالیباف، مصطفی آقامیرسلیم و فریدون عباسی سه داوطلب ریاست مجلس بودند که در نهایت قالیباف با 230 رأی رئیس مجلس یازدهم شد. روز گذشته فراکسیون اکثریت مجلس به کاندیداتوری قالیباف رأی داد و دست رد به سینه میرسلیم زد؛ با این وجود میرسلیم کاندیدا شد، موضوعی که با تذکر میرتاجدینی روبرو شد مبنی بر اینکه چرا بعضی منتخبان نسبت به فراکسیون اکثریت تعهد ندارند.

تعهد مد نظر میرتاجدینی منتخب تبریز در انتخاب نواب رئیس وجود داشت و تنها علی نیکزاد و امیرحسین قاضی زاده کاندیدا شده و هر دو به عنوان نایب رئیس انتخاب شدند.

در نهایت منتخبان 12 عضو هیأت رئیسه مجلس یازدهم برای یک سال آینده را انتخاب کردند اما در تذکرهای متعدد از هیأت رئیسه خواستند که جلوی لابی گری ها در معین اعضای کمیسیون های تخصصی گرفته گردد.

بعد از آنکه نام قالیباف به عنوان رئیس مجلس یازدهم قرائت شد وی با همراهی چند منتخب مجلس همچون امیرآبادی در کنار صندلی تعدادی از نمایندگان حاضر می شد و با آن ها مصافحه می کرد. ابتدا در کنار میرسلیم که صندلی اش پشت صندلی قالیباف قرار داشت رفت و با او دست داد. سپس به سمت فریدون عباسی کاندیدای دیگر ریاست مجلس رفت و با او خوش و بش کرد و به سمت تعداد دیگری از نمایندگان همچون آقاتهرانی رفت. هنگامی که با حمیدرضا حاجی بابایی روبرو شد حاجی بابایی قالیباف را در آغوش گرفت. همان زمان امیرآبادی با حالت خنده گفت کرونا، کرونا. البته که این هشدار هم باعث فاصله دریافت منتخبان از یکدیگر نشد و بعد از آن تعداد بیشتری از منتخبان دور قالیباف جمع شدند و حتی با یکدیگر در مقابل دوربین عکاسان و تصویربرداران عکس یادگاری دریافتد.

روز گذشته در مراسم افتتاحیه هنگام ورود آن ها تب آن ها سنجیده می شد و بعد اجازه ورود داده می شد که امروز این اتفاق رخ نداد. در داخل مجلس هم تعداد منتخبانی که ماسک زده بودند نسبت به روز گذشته کمتر بود.

انتها جلسه امروز مجلس با سوگند هیأت رئیسه و مستقر شدن آن ها در صندلی هیأت رئیسه همراه شد. جلسه بعدی را قالیباف یکشنبه هفته آینده 11 خردادماه گفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا ، پروتکل های کرونا در مجلس رعایت نشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، آغوش های باز نمایندگان مجلس در ایام کرونا ، پروتکل های کرونا در مجلس رعایت نشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید