حادثه عظیم در عربستان در حال رخ دادن است، راز بازداشت های گسترده

به گزارش وبلاگ گیتلب، مجتهد افشاکننده اسرار درونی آل سعود ضمن تایید بازداشت احمد بن عبدالعزیز یکی از برجسته ترین شاهزادگان سعودی و فرزند موسس عربستان به دست محمد بن سلمان و محمد بن نایف ولیعهد سابق و نیز عبدالعزیز بن سعود وزیر کشور سعودی و نیز بازداشت شمار دیگری از شاهزادگان بیان کرد: موضوع به انتصاب محمد بن سلمان به عنوان پادشاه و مخالفت گسترده در داخل آل سعود مربوط می گردد.

حادثه عظیم در عربستان در حال رخ دادن است، راز بازداشت های گسترده

افشانماینده اسرار درونی آل سعود از بازداشت شماری از افسران دستگاههای امنیتی و ارتش و گارد به اتهام وابستگی به احمد بن عبدالعزیز یا محمد بن نایف اطلاع داد و اضافه نمود: هر فردی که بن سلمان به وی شک دارد که با این دو در ارتباط باشد را بازداشت می نمایند.

مجتهد فاش کرد: موضوع به حادثه عظیم مربوط می گردد و بازداشت های گسترده شاهزدادگان و افسران عالی رتبه به این حادثه مربوط است. کشورهای غربی نگران تبعات این حادثه هستند اگر بن سلمان موضوع را اعلام نکند کشورهای غربی قصد دارند که جزییات موضوع را فاش نمایند تا محمد بن سلمان را مجبور به مسئولیت پذیری نمایند.

این در حالی است که دو رسانه آمریکایی آدینه شب از بازداشت دو شاهزاده مهم در عربستان اطلاع دادند و اعلام کردند که دربار سعودی گفته این دو مشغول کودتا بوده اند.

روزنامه وال استریت ژورنال و پایگاه خبری بلومبرگ گفته اند، احمد بن عبدالعزیز برادر شاه سعودی و محمد بن نایف ولی عهد سابق این کشور متهم به خیانت و تدارک کودتا شده و اکنون بازداشت هستند.

پایگاه خبری بلومبرگ با اشاره به بازداشت این دو مقام سعودی از قول آیهام کامل رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در گروه مشورتی اورآسیا نوشت: طی روزهای اخیر چالش های رهبری سعودی مثل گلوله برفی عظیم شده است. تحولات اخیر احتمالاً باعث شده است که شاخه خاندان ملک سلمان و محمد بن سلمان ولی عهد به کودتا حساس شده باشند و این اقدامات مهم ترین موانع جدی در هرگونه تغییرات بالقوه در رهبری سعودی را از بین خواهد برد.

بلومبرگ همچنین به نقل از یک منبع مطلع نزدیک به دربار سعودی که با موضوع آشنایی دارد مدعی شد که دربار سعودی به شورای متحدانش گفته است که شاهزاده احمد و شاهزاده بن نایف در تدارک کودتا علیه خاندان حاکم بوده اند.

بلومبرگ همچنین گزارش داد که شاهزاده احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف زمانی که هر دو در سفری زمینی با یکدیگر بودند بازداشت شدند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، احمد بن عبدالعزیز و محمد بن نایف به خیانت عظیم متهم شده و در یک اردوگاه نظامی صحرایی در بازداشت هستند.

بازداشت این دو شاهزاده برجسته در زمانی صورت می گیرد که از یک سو بن سلمان طی روزهای اخیر تصمیمات یکجانبه بی سابقه ای اتخاذ نموده و زیارت و طواف کعبه را با توجه به انتشار ویروس کرونا متوقف نموده که این اقدام در تاریخ اسلام سابقه نداشته است و از سویی دیگر شایعاتی درباره شرایط جسمانی و سلامتی شاه سعودی منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حادثه عظیم در عربستان در حال رخ دادن است، راز بازداشت های گسترده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حادثه عظیم در عربستان در حال رخ دادن است، راز بازداشت های گسترده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید