خبرنگاران شهرستان های قرمز کرونا در ایلام به سه مورد افزایش یافت

به گزارش وبلاگ گیتلب، ایلام - خبرنگاران - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: تعداد شهرستان های قرمز کرونا در این استان با قرار دریافت شهرستان دهلران در شرایط قرمز به سه شهرستان افزایش یافت.

خبرنگاران شهرستان های قرمز کرونا در ایلام به سه مورد افزایش یافت

دکتر جمیل صادقی فر روز آدینه در کارگروه مجازی اطلاع رسانی کرونا گفت: پیش از این شهرستان های آبدانان و بدره در شرایط قرمز قرار داشتند و ایلام نیز هم اکنون در شرایط هشدار واقع شده است.

وی یادآور شد: رشد بیماری کرونا در دهلران بسیار فزاینده بوده بطوریکه هم تعداد موارد ابتلا و هم فوتی ها در این شهرستان بسیار نگران کننده است.

وی با بیان اینکه دهلران پس از ایلام دومین تعداد مبتلایان و پس از ایلام و ایوان، سومین تعداد فوتی ها را دارد، اضافه کرد: فوتی های کرونا امروز دارای بیماری زمینه ای و مربوط به شهرستان دهلران بودند.

وی تاکید نمود: میزان حساسیت و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط عموم کاهش پیدا نموده و این مساله یکی از مهمترین علل شیوع ویروس کروناست.

مبتلایان هفته اول تیرماه ایلام 4.5 برابر مجموع مبتلایان اسفند گذشته

صادقی فر در مورد شرایط مبتلایان کرونا در استان در هفته اول تیرماه، گفت: مبتلایان در این هفته 4.5 برابر کل مبتلایان در اسفند پارسال، بیش از 2 برابر کل مبتلایان در فروردین، بیش از یک و نیم برابر کل مبتلایان در اردیبهشت و نزدیک به کل تعداد مبتلایان در خردادماه است.

به گفته وی، شرایط کرونا در ایلام در هفته اول تیرماه نسبت به ماه های قبل فزاینده است بطوریکه در هفته اخیر آمارهای روزانه مبتلایان کرونا سه رقمی بوده است.

وی بیان نمود: بازدید دوره ای از شهرستان ها در هفته آینده با اولویت دهلران در دستور کار قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شهرستان های قرمز کرونا در ایلام به سه مورد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شهرستان های قرمز کرونا در ایلام به سه مورد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید