خبرنگاران واکنش وزارت خارجه آمریکا به انفجار در بیروت

به گزارش وبلاگ گیتلب، تهران- خبرنگاران- وزارت خارجه آمریکا در واکنش به انفجار در بیروت پایتخت لبنان بیان نمود که گزارش های مربوطه را از نزدیک دنبال کرده و آماده ارائه هر نوع کمک احتمالی است.

خبرنگاران واکنش وزارت خارجه آمریکا به انفجار در بیروت

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از رویترز، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا سه شنبه شب گفت که این وزارتخانه اطلاعاتی درباره علت انفجار ندارد.

وی افزود که وزارت خارجه از نزدیک با مقام های محلی لبنان همکاری می کند تا مشخص شود که آیا شهروندان آمریکایی در آن کشور تحت تأثیر قرار گرفته اند.

خبرگزاری رسمی لبنان عصر سه شنبه گزارش داد؛ آتش سوزی بزرگی به همراه انفجاری مهیب در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت رخ داده است.

بر اساس این گزارش، صدای انفجار به قدری شدید بوده که در پایتخت و حومه شنیده شده است و نیروهای آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

رسانه های لبنانی گزارش دادند؛ تا به امروز صدها نفر در پی این انفجار به بیمارستان منتقل شدند و دستکم 10 نفر نیز تا به امروز کشته شدند.

حسان دیاب نخست وزیر لبنان سه شنبه شب در پی وقوع انفجار در بندر بیروت و کشته و زخمی شدن شماری از شهروندان لبنانی فردا (چهارشنبه) را عزای عمومی در کشور اعلام کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران واکنش وزارت خارجه آمریکا به انفجار در بیروت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واکنش وزارت خارجه آمریکا به انفجار در بیروت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید