خبرنگاران 12 هزار و 308 پرونده تخلف کالا و خدمات در آذربایجان غربی رسیدگی شد

به گزارش وبلاگ گیتلب، ارومیه - خبرنگاران - مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: طی سال جاری 12 هزار و 308 پرونده تخلف کالا و خدمات متخلفان بخش کالا و خدمات در استان در شعبه های مختلف استانی مورد رسیدگی قرار گرفته است.

خبرنگاران 12 هزار و 308 پرونده تخلف کالا و خدمات در آذربایجان غربی رسیدگی شد

محمد اقوامی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ گیتلب افزود: این تعداد 99.8 درصد پرونده های رسیده به شعبه های تعزیرات حکومتی در آذربایجان غربی طی سال جاری بوده است.

وی افزود: در سال جاری 12 هزار و 329 پرونده بخش کالا و خدمات به شعبه های تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی واصل شد که از این تعداد تنها 21 پرونده منجر به صدور حکم نشده که این موارد نیز در مراحل بررسی واقع شده است.

وی بیان نمود: برای متخلفان این پرونده ها بیش از 304 میلیارد ریال جریمه صادر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی ادامه داد: گران فروشی، درج نکردن قیمت، خرید و فروش بر خلاف ضوابط، عرضه خارج از شبکه و نگهداری و فروش کالای قاچاق مهم ترین تخلفات صنفی در بخش کالا و خدمات را تشکیل می دهد.

اقوامی اظهار کرد: شهروندان می توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را در سریع ترین زمان ممکن به ادارات صنعت، معدن و تجارت و بخش بازرسی این اداره کل گزارش دهند تا تخلف مورد نظر در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی شود.

وی ادامه داد: تخلف های بخش کالا و خدمات بیشتر در واحدهای صنفی و توزیعی اتفاق می افتد و اصناف می توانند با رعایت مقررات مرتبط به ویژه در حوزه درج قیمت و فروش با قیمت مصوب و مناسب، موجب کاهش بخش قابل توجهی از تعداد تخلف های این بخش شوند.

به گزارش وبلاگ گیتلب، تعزیرات حکومتی مسوول رسیدگی به پرونده های مربوط به کالا و خدمات است و روزانه دهها مورد از این پرونده ها در شعبه های این نهاد پذیرش می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 12 هزار و 308 پرونده تخلف کالا و خدمات در آذربایجان غربی رسیدگی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 12 هزار و 308 پرونده تخلف کالا و خدمات در آذربایجان غربی رسیدگی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید