دالاهو؛ تولیدکننده 3 تا 5 درصد زیتون تولیدی کشور

به گزارش وبلاگ گیتلب، خبرنگاران/کرمانشاه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو گفت: بین سه تا پنج درصد زیتون تولیدی کشور در این شهرستان تولید می شود.

دالاهو؛ تولیدکننده 3 تا 5 درصد زیتون تولیدی کشور

رحمان فیض قربانی در گفت و گو با وبلاگ گیتلب، سطح باغات زیتون شهرستان دلاهو را 550 هکتار مطرح نمود و اضافه کرد: 500 هکتار از باغات این شهرستان بارور هستند و مابقی نهال بوده و هنوز به مرحله باروری نرسیده اند.

فیض قربانی متوسط عملکرد باغات زیتون در شهرستان دالاهو را بین شش تا هشت تن مطرح نمود و اضافه کرد: پیش بینی می شود امسال شاهد تولید حدود 2200 تن زیتون در این شهرستان باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو ارقام زیتون تولیدی در شهرستان دالاهو را شامل مانزالینا، زرد، روغنی، سریلانا و... عنوان و اضافه کرد: حدود 90 درصد زیتون تولیدی در استان کرمانشاه در شهرستان دالاهو و در منطقه ریجاب تولید می شود.

فیض قربانی ادامه داد: شهرستان دالاهو با تولید سالانه 2200 تن زیتون از مجموع تولیدات 60 تا 70 هزار تنی زیتون در کشور، بین سه تا پنج درصد زیتون تولیدی در کشور را تولید می کند.

وی با اشاره به کیفیت بالای زیتون تولیدی در شهرستان دالاهو، گفت: به دلیل مدرن بودن باغات، زیتون تولیدی در این شهرستان از کیفیت بالایی برخودار است.

وی با بیان اینکه کار فرآوری زیتون در شهرستان دالاهو به صورت سنتی انجام می شود، گفت: عمده زیتون تولیدی در این شهرستان برای فرآوری به شهرهای شمالی و رودبار فرستاده می شود.

فیض قربانی ادامه داد: هم اکنون یک کارخانه فرآوری زیتون در شهرستان دالاهو در دست ساخت است که امیدواریم تا انتها سال به بهره برداری برسد و شاهد فرآوری بخش زیادی از زیتون تولیدی شهرستان در این کارخانه باشیم.

وی در ادامه اشاره ای هم به برنامه های توسعه ای باغات زیتون در شهرستان دالاهو داشت و گفت: امسال احتمالا 100 هکتار دیگر به باغات زیتون شهرستان اضافه خواهد شد.

فیض قربانی با اشاره به شروع برداشت زیتون برای فرآوری به شکل کنسروی و شور در شهرستان دالاهو، گفت: برداشت زیتون کنسروی تا انتها مهر ماه ادامه خواهد داشت و پس از آن برداشت ارقام زیتون برای روغن کشی از نیمه آبان شروع و تا اواسط آذر ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دالاهو؛ تولیدکننده 3 تا 5 درصد زیتون تولیدی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دالاهو؛ تولیدکننده 3 تا 5 درصد زیتون تولیدی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید