دوگانه جدید ترامپ؛ شاخه زیتون برای آشوبگران در ایران، گلوله برای معترضان آمریکا

به گزارش وبلاگ گیتلب، رئیس جمهور آمریکا که تا چندی پیش خواهان رفتار مسالمت آمیز با آشوب ها در ایران بود اکنون دستور شلیک به معترضان آمریکایی را داده است.

دوگانه جدید ترامپ؛ شاخه زیتون برای آشوبگران در ایران، گلوله برای معترضان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیتلب، هر روز که از حضور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کاخ سفید می گذرد تحولات مختلف باعث می شوند او به سبب ناآشنایی به قواعد رفتار سیاسی در آمریکا زوایای بیشتری از سیاست های این کشور را ناشیانه لو بدهد.

تازه ترین اقدام ترامپ که تعاریف دوگانه آمریکا در ژست های حقوق بشری این کشور را به معرض دید عموم گذاشته دستوری است که او برای شلیک به معترضان آمریکایی صادر نموده است.

ترامپ که تا دیروز از آشوبگران در ایران و ونزوئلا حمایت می کرد و مدعی بود که باید به آنها اجازه تظاهرات داد امروز خواهان شلیک به معترضان خشمگینی شده که به یک مسئله واقعی اعتراض دارند: برخوردهای خشونت آمیز پلیس با سیاه پوستان آمریکایی و قتل آنها.

ترامپ امروز تهدید نموده بود اگر تظاهرات معترضان به خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان ادامه یابد، نیروهای امنیتی به سمت آنها شلیک خواهند کرد.

ترامپ در واکنش به هجوم معترضان به مرکز پلیس شهر مینیاپولیس و آتش زدن آن، در صفحه توئیتر خود نوشت: نمی توانم بایستم و تماشا کنم که چنین اتفاقی برای شهر عظیم مینیاپولیس می افتد. [مشکل] فقدان رهبری است.

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد شهردار مینیاپولیس در مقابله با این اعتراضات، اضافه نمود: یا جاکوب فرِی، شهردار چپ گرای افراطی بسیار ضعیف این شهر، خودش را جمع وجور می نماید و شهر را تحت کنترل درمی آورد، یا من گارد ملی را اعزام می کنم تا این کار را به درستی انجام دهند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت دیگری ضمن توهین کردن به معترضان آمریکایی و نمک پاشیدن به روی زخم کسانی که علیه خشونت پلیس با رنگین پوستان این کشور تظاهرات کردند، نوشت: این اراذل و اوباش، به یاد و خاطره جورج فلوید بی احترامی می نمایند و من اجازه نمی دهم این اتفاق رخ دهد.

ترامپ سپس به تهدید آنها روی آورده و گفت: با تیم والز، فرماندار [مینه سوتا] صحبت نموده و به او گفتم ارتش در تمام جهت با اوست. هر مسئله ای باشد ما کنترل را به دست می گیریم، اما زمانی که غارتگری آغاز گردد، شلیک هم آغاز می گردد.

تحریک ترامپ به خشونت علیه معترضان به قدری بوده که شبکه اجتماعی توئیتر برای این توئیت هشدار ترویج خشونت صادر نموده و نوشته محتوای پیغام او به دلیل شکوهمندسازی خشونت نقض قوانین این رسانه به شمار می رود.

همزمان، ساعاتی قبل تر رسانه های آمریکا از استقرار 500 نفر از نیروهای گارد ملی آمریکا در شهر میناپولیس خبر داده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیغامی در توئیتر مفتخرانه از حضور نیروهای گارد ملی برای سرکوب اعتراضات سخن گفته و گفته که این نیروها کاملا آماده هستند.

او در توئیتر نوشت: گارد ملی به صحنه آمده است. آنها در میناپولیس هستند و کاملاً آماده اند.

ترامپ در حالی از معترضان آمریکایی به عنوان اراذل و اوباش یا غارتگر یاد نموده که آبان ماه سال گذشته از اغتشاشگرانی که بانک ها را به آتش می کشیدند به عنوان معترض یاد می کرد و خواهان اعطای حق اعتراض به آنها بود.

این تناقض در رفتار و کردار ترامپ مورد توجه لیزا سویج، نامزد مجلس سنای آمریکا هم قرار گرفته. او در توئیتی نوشته است: دولت آریکا مدعی بود در جاهایی مثل ایران، ونزوئلا و هنگ کنگ در کنار معترضان ایستاده است. حالا که مردم دارند برای عدالت در آمریکا اعتراض می نمایند، رئیس جمهور آنها را به شلیک تیر تهدید نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دوگانه جدید ترامپ؛ شاخه زیتون برای آشوبگران در ایران، گلوله برای معترضان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوگانه جدید ترامپ؛ شاخه زیتون برای آشوبگران در ایران، گلوله برای معترضان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید