راهنمای خرید اپیلیدی، انواع و قیمت آن

به گزارش وبلاگ گیتلب، خبرنگاران: از بین بردن مو های زائد یکی از دغدغه های اصلی خانم هاست. برای این کار هم روش های بسیاری وجود دارد که از شکل های قدیمی و سنتی مانند بند انداختن گرفته تا انواع و اقسام روش های مدرن تری را شامل می گردد. در این میان استفاده از اپیلاتور یا همان اپیلیدی یکی از روش های رایجی است که دغدغه از بین بردن مو های زائد را در اندازه بسیار زیادی از بین برده است. اما نکته ای که در این میان مطرح می گردد این است که شما باید با یک آنالیز همه جانبه و هم چنین شناخت انواع اپیلیدی در نهایت به انتخابی درست هوشمندانه دست یابید و خریدی رضایت بخش داشته باشید. به همین دلیل نیز در این مطلب تصمیم داریم به موضوع راهنمای خرید اپیلیدی بپردازیم.

راهنمای خرید اپیلیدی، انواع و قیمت آن

انواع دستگاه اپیلیدی

اپیلاتور یا اپیلیدی هایی که امروزه در بازار وجود دارند از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند و هر کدام از آن ها به فراخور نوع مو ها و همین طور حساسیت افراد می توانند انتخاب خوبی به شمار آیند. در ادامه شما را با انواع اپیلاتور و اپیلیدی آشنا خواهیم کرد:

اپیلیدی موچینی:

این نوع از اپیلیدی ها بهترین نوع و همین طور مدرن ترین مدل آن ها به شمار می آیند. در اپیلیدی موچینی صفحاتی وجود دارد که وقتی سر اپیلیدی به چرخه درمی آید این صفحات می چرخند و به حالت یک موچین، مو را از ریشه می نمایند. زمانی که صفحات از یکدیگر جدا شوند نیز مو هایی که کنده شده است از دستگاه خارج می گردد. نکته مهمی که در رابطه با اپیلیدی موچینی وجود دارد آن است که هر چه تعداد موچین ها بیشتر باشد فرآیند اپیلاسیون بهتر و با سرعت بیشتری رخ خواهد داد. امروزه اپیلیدی های موچینی موجود در بازار از تنوع بسیار زیادی برخوردار هستند که با توجه به برند های مختلف خود می توانند دست شما را برای انتخاب باز بگذارند.

اپیلیدی فنری:

در این مدل از اپیلیدی ها که اولین مدل آن ها نیز به شمار می آید چندین فنر در اتصال یکدیگر قرار گرفته اند. با کشیدن این دستگاه بر روی پوست، مو های زائد بدن شما به فنر ها گیر نموده و از ریشه کنده می شوند. نکته ای که در رابطه با این نوع از اپیلیدی ها می توان گفت آن است که انعطاف پذیری بالای آن ها می تواند گاهی به خم شدن بیش از حد دستگاه و در نتیجه کنده نشدن مو ها منجر گردد. علاوه بر این اپیلیدی های فنری معمولاً در معرض خرابی بسیاری نیز قرار می گیرند، اما نکته مثبت اینجاست که فنر این نوع از اپیلیدی ها را می توانید به راحتی در بازار پیدا نموده و در نتیجه دستگاه خود را تعمیر کنید.

اپیلیدی چرخشی:

این نوع از اپیلیدی ها شباهت بسیاری با مدل های فنری دارند. اما تفاوت این دو نوع دستگاه اپیلاتور در آن است که در مدل های چرخشی به جای استفاده از فنر، چند دیسک متحرک به هم وصل شده اند و باعث از ریشه کنده شدن مو های زائد می شوند.

نکات خرید اپیلیدی

برای آنکه بتوانید اپیلیدی و یا همان دستگاه اپیلاتور مناسبی را برای خود خریداری کنید باید مسائل متفاوتی را در نظر داشته باشید. طبیعی است که شناخت معیار های اپیلیدی های ایده آل می تواند در داشتن انتخابی درست تر و هوشمندانه تر به شما یاری کند. یکی از اولین و مهم ترین مسائلی که باید در زمان خرید دستگاه اپیلیدی خود به آن توجه کنید تعداد موچین های اپیلیدی است. طبیعی است که تعداد بالای موچین ها در یک دستگاه می تواند با افزایش قیمت آن رابطه مستقیمی داشته باشد. اما باید این نکته را نیز بدانید که تعداد کم موچین ها را نباید به پای ضعف دستگاه اپیلیدی خود بگذارید، بلکه اپیلیدی هایی که تعداد موچین کمتری دارند احتیاج به زمان بیشتری برای کندن و از بین بردن مو های زائد بدن شما خواهند داشت.

طبیعی است که از ریشه کندن مو های بدن درد بسیاری را نیز به دنبال داشته باشد. به همین دلیل هم امروزه مدل های بسیار متنوعی از اپیلیدی هایی در بازار موجود هستند که با داشتن امکانات دیگری از جمله برخورداری از یک سری اضافه، بسته خنک نماینده و... در کاهش این درد به شما یاری می نمایند. البته روش های دیگری نیز وجود دارد که در کاهش درد اپیلاسیون می تواند مؤثر باشد. برای مثال شما می توانید با قرار دادن پوست خود در آب گرم قبل از اصلاح مو ها از درد ناشی از کندن مو های زائد خود بکاهید. گفتنی است در صورتی که مو های بدن شما بسیار کوتاه باشد، دستگاه اپیلیدی می تواند پوست بدن شما را زخمی نماید. به همین دلیل هم بهتر است که ابتدا اجازه دهید که موهایتان بلند گردد و بعد دست به اصلاح آن ها با یاری اپیلیدی بزنید.

اگر تصمیم به خرید اپیلیدی دارید احتمالاً با مدل های اپیلاتور سیم دار و یا اپیلیدی بدون سیم نیز روبه رو شده اید. در این رابطه باید بگوییم که با وجود آنکه اپیلیدی های سیم دار قوی تر هستند و دغدغه تمام شدن شارژ را برایتان ندارند، اپیلیدی های بی سیم انتخاب های بهتری به شمار می آیند، چراکه بسته بندی راحت تری دارند و می توانید آن ها را به راحتی در سفر با خود همراه کنید. علاوه بر این، اپیلیدی های بی سیم امکان استفاده زیر آب و در حمام را نیز برایتان فراهم می نمایند.

یکی دیگر از ویژگی ها و معیار هایی که می تواند در خرید اپیلیدی به یاری شما بیاید توجه به قابلیت تنظیم سرعت اپیلیدی است. بیشتر اپیلیدی هایی که در بازار موجود هستند حداقل دو دکمه برای تنظیم سرعت دستگاه دارند. به همین دلیل نیز شما باید با توجه به میزان استفاده خود از دستگاه اپیلیدی دست به انتخاب یک اپیلیدی ایده آل و مناسب بزنید. مزیت مدل های قابل تنظیم در این است که شما می توانید آن ها را برای نقاط بیشتری از بدن بهره ببرید و در زمان استفاده از اپیلیدی برای نقاط حساس بدن به سراغ سرعت کم دستگاه بروید.

بعضی از اپیلیدی های موجود در بازار دارای امکانات دیگری از جمله چراغ قوه درونی هستند. این ویژگی می تواند در محیط های تاریک به یاری شما بیاید و فرایند از بین بردن مو ها را برایتان راحت تر کند، به طوری که خیالتان آسوده گردد که دیگر هیچ مویی از چشمتان نیفتاده است!

توصیه ما این است که برای خرید اپیلیدی به سراغ برند ها و فروشگاه هایی بروید که با ارائه ضمانت و گارانتی، خیال شما را از خرید و همین طور مصرف این دستگاه راحت می نماید. با این کار در صورت بروز هر مسئله ای در رابطه با اپیلیدی شما، آسوده خاطر هستید که می توانید آن را به راحتی حل کنید.

در نهایت نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که شما می توانید با معین کردن بودجه و هزینه ای که برای خرید اپیلیدی در نظر گرفته اید فرایند و فرایند خرید اپیلاتور را برای خودتان راحت تر کنید، چراکه می توانید بودجه خود را به فروشنده اعلام کنید و از او بخواهید که محصولاتی با این میزان از هزینه را به شما معرفی کند. در این حالت گزینه های پیش روی خود را محدودتر خواهید کرد و در نتیجه نیز انتخاب راحت تری را برای خودتان رقم خواهید زد.

منبع: برترین ها

به "راهنمای خرید اپیلیدی، انواع و قیمت آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید اپیلیدی، انواع و قیمت آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید