رایزنی تلفنی وزیران خارجه مصر و الجزایر

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از رای الیوم، سامح شکری وزیر خارجه مصر با صبری بوقادوم همتای الجزایری خود به شکل تلفنی تبادل نظر کرد.

رایزنی تلفنی وزیران خارجه مصر و الجزایر

در این تماس تلفنی، وزیران خارجه مصر و الجزایر موضوعاتی که بر ثبات منطقه و امنیت عربی تاثیرگذار هستند را مورد بحث و گفتگو قرار دادند.

شکری و بوقادوم در این گفتگوی تلفنی درباره انجام ملاقات قریب الوقوع میان آن دو برای پیگیری موضوعات مورد اهتمام مشترک بحث کردند.

این در حالی است که روز گذشته سامح شکری وزیر خارجه مصر در جریان تماسی تلفنی با آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل بر حمایت کشورش از راه حل سیاسی در لیبی تاکید نموده و به تشریح موضع قاهره در حمایت از یافتن راه حل سیاسی برای لیبی به دور از مداخله های خارجی به بحث و گفتگو پرداخته بود. سامح شکری بر تمایل مصر به هماهنگی بی وقفه و منظم با هیأت سازمان ملل در لیبی و پیشبرد راه حل سیاسی در این کشور تاکید نموده بود.وزیر خارجه مصر در جریان این گفت وگوی تلفنی با دبیر کل سازمان ملل ضمن تاکید بر نقش کلیدی و مهم سازمان ملل در بحران لیبی، خواهان همکاری با تمامی کشورها به خاطر تحقق اهداف ملت لیبی و خواسته های مشروع آنها شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "رایزنی تلفنی وزیران خارجه مصر و الجزایر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی تلفنی وزیران خارجه مصر و الجزایر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید