زابل زیر شن های روان مدفون می شود

به گزارش وبلاگ گیتلب، بادهای موسمی 120 روزه و گرد و غبار شدید یکی از مسائل قدیمی استان سیستان و بلوچستان است و هم اکنون نماینده زابل هشدار داده که به دلیل توفان های شدید، این منطقه در حال مدفون شدن در زیر شن های روان است.

زابل زیر شن های روان مدفون می شود

در چند روز گذشته وزش باد و گرد و غبار شدید باعث ایجاد مسائلی برای مردم منطقه شده است. باقر حسینی، نماینده زابل در مجلس ایران هشدار داده که به علت توفان های شدید در سیستان این منطقه، رتبه اول بیماری های تنفسی را دارد. نماینده زابل به مسائلی که ریزگردها در این سیستان ایجاد کرده اشاره کرد و گفت:

تنها راه حل این بحران بزرگ پیگیری حقابه تالاب هامون از افغانستان است.بادهای موسمی 120 روزه و گرد و غبار شدید یکی از مسائل قدیمی استان سیستان و بلوچستان است. درعین حال برخی از کارشناسان خشک شدن دریاچه هامون را از دلایل تشدید این شرایط می دانند. گزارش ها حاکی است، وزش باد بسیار شدید همراه با گرد و خاک در نقاط مستعد توفان که از روز گذشته نواحی شمالی استان را در برگرفته بود همچنان تا روز دوشنبه در منطقه تداوم دارد. غلظت گرد و غبار طی 24 ساعت گذشته در این خطه با 360 میکروگرم به حدود دو و نیم برابر حد مجاز رسید. همچنین مرکز اطلاع رسانی سازمان امداد و نجات هلال احمر ایران از امدادرسانی به حدود 4 هزار نفر از مردم گرفتار در توفان بخش مرکزی شهرستان هیرمند خبر داده است. اواسط مرداد ماه نیز در پی افزایش شدت طوفان شن در سیستان، شرایط جوی این منطقه بحرانی شد و ادارات دولتی تعطیل شد. منبع: ایرنامنبع: کجارو

به "زابل زیر شن های روان مدفون می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زابل زیر شن های روان مدفون می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید