سگ گله رباتیک وارد بازار شد

به گزارش وبلاگ گیتلب، ربات های بوستون داینامیک برای بسیاری از علاقه مندان به دنیای فناوری شناخته شده اند، اکنون نسل جدید ربات های بوستون داینامیک در نقش سگ های گله معرفی شده اند.

سگ گله رباتیک وارد بازار شد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این ربات جالب با نام اسپات اخیرا در نقش نگهبان گله های نیوزیلند مورد آزمایش قرار گرفته است. این ربات درست مثل یک سگ چهارپا است و دارای نرم افزاری برای کنترل از راه دور است.

این شرکت در یک وبلاگ می گوید: سگ های گله مجهز به امکاناتی مانند سنجشگر گرما، LIDAR، سنسور دوربین با رزولوشن بالا، دوربین هایی دارای وضوح بالا برای دریافت اطلاعات در زمان واقعی و سایر امکانات است. در کشاورزی، کشاورزان می توانند به اطلاعاتی مانند تخمین های دقیق تر و به روز برای عملکرد بهتر دسترسی پیدا نمایند. این دسترسی طبقه جدیدی از اتوماسیون و تجارت ایمن تر و کارآمد تر را فراهم می نماید..

اما سوالی که اکنون مطرح است، این است که این ربات ها تا چه حد کاربردی هستند و آیا می توانند جایگزین سگ های گله بشوند یا خیر. بعضی نیز معتقدند این نوع سگ ها ایمن تر از سگ های واقعی هستند چرا که گاز نمی گیرند و مسئله ای ایجاد نمی نمایند. با این وجود بعضی نیز مخالف استفاده از سگ های رباتیک هستند و معتقدند سگ های واقعی کاربردی تر از سگ رباتیک محسوب می شوند.

برای مثال یک چوپان نیوزیلندی می گوید ربات ها فاقد مهارت های حرکتی لازم برای کار با گله گوسفندان هستند و نمی توانند به سرعت سگ واقعی گله واکنش نشان دهد. او می گوید: جابجایی گوسفند فقط پشت آن ها حرکت کردن نیست، این کار باید شامل کنترل دقیق گوسفندان گردد. تغییر حرکت حتی چند سانتی متری گوسفندان می تواند آن ها را از جهت اصلی به شدت منحرف کند. رابطه گوسفندان و سگ ها در طول تاریخ تکامل یافته و شامل رابطه چشمی نیز می گردد؛ بنابراین گوسفندان از ربات به شکلی که ضروری است اطاعت نمی نمایند و به نوعی به دستور های ربات بی توجهی می نمایند.

منبع: انتخاب

به "سگ گله رباتیک وارد بازار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ گله رباتیک وارد بازار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید