سیاره کامل ، مستند جدید دیوید اتنبرو

به گزارش وبلاگ گیتلب، مجموعه مستند پنج قسمتی سیاره کامل اواخر سال جاری از شبکه بی بی سی و دیسکاوری روی آنتن می رود.

سیاره کامل ، مستند جدید دیوید اتنبرو

به گزارش وبلاگ گیتلب، ایسنا به نقل از ددلاین نوشت: اتنبرو که اکنون 93 ساله است، اخیرا با ساخت مستندی دیگر به نام یک زندگی در سیاره ما هشدار داده بود که انسان ها زمین را مورد هجوم خود قرار داده اند.دیوید اتنبرو ـ مستندساز و فعال محیط زیست مشهور بریتانیایی ـ بار دیگر در قالب برنامه ای جدید و پنج قسمتی به نام سیاره کامل به نقش اقیانوس ها، آتشفشان ها و آب و هوا در شکل گیری اکوسیستم جهان می پردازد.

  • دیوید آنتبرو با یک مستند جدید بازمی شود

اما این مجموعه مستند جدید پنج قسمتی که با عنوان سیاره کامل و برای شبکه های بی بی سی و دیسکاوری تهیه می شود، در کنار بررسی نقش و تاثیرات آب و هوا، اقیانوس ها، آتشفشان ها و تابش نور خورشید بر شکل گیری جهان طبیعت، نقش حیوانات و نحوه رفتار و واکنش آن ها به اکوسیستم های مختلف را مورد بررسی و کاوش قرار خواهد داد.

برای مثال گرگ های سفید جزیره الزمیر، میمون دماغ سربالای طلایی چینی از جمله مواردی هستند که در این مستند جدید مورد بررسی قرار می گیرند.

به نظر می رسد رگه هایی از فعال محیط زیست بودن اتنبرو در این مجموعه مستند جدید دیده می شود؛ چراکه قسمتی از این مجموعه با عنوان نیروی طبیعت به فعالیت های بشر اختصاص یافته است.

این طبیعت شناس در بیانیه ای اعلام کرده است:

نیروی قدرتمند جدیدی در حال تغییر دادن چهره کره زمین است: یعنی بشر. برای اینکه بتوانیم از سیاره مان محافظت کنیم باید اطمینان حاصل کنیم که بشریت به نیروی مثبتی تبدیل شود.

شارلوت مور ـ مدیر محتوای برنامه های بی بی سی ـ مستند سیاره کامل را مجموعه ای بی نظیر در ستایش سیستم های پیچیده ای که به سیاره ما اجازه حیات می دهند توصیف کرد و گفت این برنامه به کمک دوربین های بسیار پیشرفته، چشم اندازی منحصر بفرد از طبیعت ارائه می دهد.

هشدارهای اتنبرو درباره بحران تغییرات اقلیمی با ساخت مستندهای برجسته ای همچون تغییرات اقلیمی: حقیقت ها برای شبکه بی بی سی وان و سیاره ما برای نتفلیکس بیش از پیش در کانون توجه قرار گرفته است.

قرار است مجموعه مستند پنج قسمتی سیاره کامل اواخر سال جاری از شبکه بی بی سی و دیسکاوری روی آنتن برود.

مجموعه مستندهای سیاره آبی 2 این طبیعت شناس که برای نخستین بار در سال 2017 از شبکه بی بی سی روی آنتن رفت نیز بر تاثیرات مخرب استفاده از ظروف پلاستیکی بر محیط زیست پرداخته بود که بر اساس تحقیقات اجرا شده مستند سیاره آبی 2 تا حد بالایی در بالا بردن سطح آگاهی مردم بریتانیا نسبت به تاثیرات مخرب ظروف پلاستیکی بر اکوسیستم موثر بوده است.

اتنبرو جوایز و عناوین افتخاری متعددی دریافت کرده است که از میان آن ها می توان به نشان شوالیه و جایزه بفتا اشاره کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "سیاره کامل ، مستند جدید دیوید اتنبرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاره کامل ، مستند جدید دیوید اتنبرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید