طرح سناتور جمهوریخواه برای خروج نظامیان آمریکایی از عربستان

به گزارش وبلاگ گیتلب، یک سناتور جمهوریخواه آمریکایی طرحی را ارائه داده که بر اساس آن همه نظامیان آمریکایی از خاک عربستان سعودی خارج خواهند شد.

طرح سناتور جمهوریخواه برای خروج نظامیان آمریکایی از عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ گیتلب به نقل از رویترز، بیل کاسیدی سناتور جمهوریخواه آمریکایی روز پنجشنبه طرحی را با هدف خارج کردن همه نظامیان آمریکایی از عربستان سعودی ارائه نموده است.

این طرح فشارها بر ریاض برای بازنگری در سیاست فراوری نفت را تشدید خواهد نمود، آن هم در شرایطی که کاهش شدید قیمت نفت زیان و ضرر سنگینی را به شرکتهای انرژی آمریکایی وارد نموده است.

بر اساس این گزارش طرح پیشنهادی کاسیدی پس از اجرا موجب خروج نظامیان آمریکایی از عربستان ظرف مدت 30 روز خواهد شد.

طرح سناتور آمریکایی در شرایطی پیشنهاد شده است که اوپک پلاس شامل عربستان و سایر کشورهای عضو اوپک و متحدانش از جمله روسیه برای کاهش چشمگیر فراوری نفت در آستانه یک توافق عظیم قرار گرفته اند. محتمل است دو طرف بر سر کاهش 15 میلیون بشکه ای فراوری نفت موافقت نمایند که این رقم معادل 15 درصد فراوری جهانی است.

در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب افت شدید تقاضای نفت خام شده ولی در عین حال روسیه و عربستان وارد جنگ قیمت شده و دو طرف سطح فراوری خود را افزایش داده اند. این مساله موجب شده است تا قیمت جهانی نفت به پایین ترین سطح خود در 18 سال اخیر برسد.

البته طرح این سناتور آمریکایی شامل برچیدن سامانه های موشکی پاتریوت یا سامانه دفاع موشکی تاد نخواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طرح سناتور جمهوریخواه برای خروج نظامیان آمریکایی از عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح سناتور جمهوریخواه برای خروج نظامیان آمریکایی از عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید