فوتبال ایران در انتظار تصمیم سرنوشت ساز هیئت رئیسه

به گزارش وبلاگ گیتلب، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در جلسه فردا باید تصمیم سرنوشت سازی بگیرد، تصمیمی که با توجه به نامه های اخیر AFC اهمیت بیشتری خواهد داشت.

فوتبال ایران در انتظار تصمیم سرنوشت ساز هیئت رئیسه

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ گیتلب، فوتبال ایران در سال 98 روزهای سختی را پشت سر گذاشت. چه به لحاظ نتیجه گیری، چه از نظر برگزاری مسابقات باشگاه و امور لجستیکی و چه در بخش مدیریتی.

یکی از مسائل مهم مدیریتی در فدراسیون فوتبال دبیرکلی است. فردی که امور اجرایی را در اختیار دارد و پس از استعفای محمدرضا ساکت در آذرماه 97 به دلیل بازنشستگی، ابراهیم شکوری به عنوان سرپرست موقت دبیر کلی انتخاب شد که موقت بودن او 16 ماه به طول انجامید. اتفاقی بارها مورد نقد نهاده شد و مهدی تاج و تصمیم گیرندگان فدراسیون فوتبال به آن بی اهمیت بودند.

با توجه به بحث اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال و برگزاری انتخابات، فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی احتیاج به دبیرکلی با تجربه و البته قانونی دارد تا این اتفاقات مهم و سرنوشت ساز بدون حرف و حدیث انجام گردد. از همین رو حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال مهدی محمدنبی که پیش از این هم در فدراسیون فوتبال دبیرکل بوده، به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب کرد. انتخاب نبی شیطنت هایی را به دنبال داشت تا AFC در چندین نامه نگاری ایرادهایی را به این انتخاب وارد و اعلام کند همچنان شکوری را به عنوان دبیرکل می شناسد و پاسخ های فدراسیون فوتبال نیز آنها را قانع نکرد.

موضوع انتخاب نبی به عنوان دبیرکل قانونی فدراسیون فوتبال طبق اساسنامه باید از سوی هیئت رئیسه رقم بخورد. هیئت رئیسه ای که فردا (دوشنبه) تشکیل جلسه خواهد داد تا ضمن انتخاب قطعی دبیرکل درباره زمان تشکیل مجمع برای اصلاح اساسنامه نیز تصمیم گیری کند. جلسه ای که می تواند تصمیمات سرنوشت سازی را برای فوتبال ایران به دنبال داشته باشد و چه بسا پس از روی روال افتادن کارهای فدراسیون برگزاری انتخابات نیز به همین زودی برگزار تا فوتبال ایران از این بلاتکلیفی خارج گردد.

در واقع همه آنهایی که آینده فوتبال ایران برایشان اهمیت دارد، جلسه فردا حائز اهمیت خواهد بود حتی کسانی که نسبت به رویه موجود انتقاد دارند. مهمترین نکته در حال حاضر به ثبات رسیدن شرایط است تا زمینه برگزاری انتخابات فراهم گردد. اعضای هیئت رئیسه حالا بیش از هر زمان دیگری باید احساس مسئولیت نموده و به دور از منافع شخصی برای آینده فوتبال ایران تصمیم بگیرند. عدم حضور هر کدام از اعضا در جلسه فردا می تواند پیغام هایی و پیغامدهایی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فوتبال ایران در انتظار تصمیم سرنوشت ساز هیئت رئیسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوتبال ایران در انتظار تصمیم سرنوشت ساز هیئت رئیسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید