ماجرای صدور کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت چیست؟

به گزارش وبلاگ گیتلب، سعید اسلامی با تاکید بر اینکه نگرانی هایی در خصوص نحوه فروش سهام عدالت وجود داشت، شرح داد: این نگرانی وجود دارد که ممکن است تعدادی از دارندگان سهام عدالت به دلیل احتیاج اقتصادی فوری اقدام به فروش سهام خود نمایند و تنش هایی در بازار ایجاد گردد. از سوی دیگر این احتمال وجود دارد که دارایی خود را در زمان نامناسبی به فروش برسانند. البته که این دارایی در اختیار سهام دار قرار می گیرد و نمی توان حقوق مالکیتی را از آن سلب کرد. اما چنین نگرانی هایی نیز وجود داشت و در جلسه شورای عالی بورس مطرح شد.

ماجرای صدور کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت چیست؟

وی در مصاحبه با ایسنا، ادامه داد: در این راستا قرار شد بانک مرکزی امکانات و تسهیلاتی را قرار دهد تا اتفاقات مذکور رخ ندهد. رئیس کل بانک مرکزی هم قول داد، ساز و کار ها را مصوب کند. امیدوارم این اتفاق بیفتد که به پشتوانه سهام عدالت که امروز ارزشی حدود هفت تا 15 میلیون تومان دارد اعتبار دهند.

این عضو شورای عالی بورس با تاکید بر اینکه هنوز جزئیات ارائه کارت اعتباری معین نیست، اظهار کرد: جزئیات هنوز معین نیست، اما دارندگان سهام عدالت بسته به اینکه چقدر از سهام شان باقی مانده است می توانند پشتوانه اعتباری باشند که بانک مرکزی در اختیارشان قرار می دهد. این تصمیم برای جلوگیری رفتار هیجانی در بازار و برطرف احتیاج فوری افراد گرفته شده و مورد استقبال بانک مرکزی هم قرار گرفته است.

منبع: فرارو

به "ماجرای صدور کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای صدور کارت اعتباری برای دارندگان سهام عدالت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید