محصولات استارتاپ های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی رونمایی شد

به گزارش وبلاگ گیتلب، اولین گزارش از مجموعه گزارش های رونمایی از محصولات استارتاپ های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی منتشر شد.

محصولات استارتاپ های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی رونمایی شد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ گیتلب، کارخانه نوآوری آزادی دیر زمانی نیست که به عنوان یکی از مراکز پر رفت و آمد نوآوران و فناوران، و محل گعده های خودمانیِ آنان شناخته شده و فعالیت می نماید. بازسازی یک کارخانه متروکه و تبدیل آن به فضایی پویا و پرنشاط برای فعالیت گروه های استارتاپی، مورد توجه اعضای این زیست بوم و رسانه ها نهاده شد. افتتاح رسمی این کارخانه در آبان ماه گذشته توسط رئیس جمهور، ترافیک بازدیدهای مقامات کشوری از آن و فراوری محصولات در مقابله با کرونا در ابتدای سال نیز موجب شد تا بارها و بارها نام کارخانه به گوش بیاید.

این روزها، بعد از مدت زمان نسبتاً کوتاهی که از فعالیت این کارخانه می گذرد، چندین محصول فراوری شده توسط تیم های نوپای مستقر در آن، رونمایی شده است که در مجموعه گزارش هایی کوشش می شود، تعدادی از این محصولات رونمایی شده در کارخانه نوآوری آزادی معرفی شوند. این گزارش، اولین گزارش از مجموعه گزارش های رونمایی از محصولات کارخانه نوآوری آزادی است.

آوید؛ مدرسه آنلاین سلامت

یکی از محصولات تیم آوید، سامانه جامع آموزش سلامت است که احتیاجهای آموزشی دانشجویان، فارغ التحصیلان، اعضای هیات علمی حوزه علوم سلامت، مراکز آموزشی، انجمن ها و دانشگاه های علوم پزشکی را پاسخگوست. در این سامانه امکان تعریف و مدیریت دوره های آموزشی و پشتیبانی از سیستم آموزشی Scrum، وجود دارد. همچنین در این سامانه امکاناتی مانند ثبت نام در دوره، پرداخت آنلاین و صدور فاکتور برای شرکت کنندگان، سیستم های مختلف ایجاد تخفیف، مشاهده فیلم های آموزشی، گفتگوی اساتید و دانشجویان، امتیازدهی به دوره ها، تعریف و برگزاری آزمون آنلاین و Real Time، صدور کارنامه آنلاین، طراحی گواهینامه اختصاصی برای هر دوره به صورت مجزا توسط نرم افزار متصل به پلتفرم، صدور گواهی الکترونیکی با قابلیت استعلام از طریقQR Code ، قابلیت پیاده سازی پلتفرم برای مراکز مشابه (هسته قابل حمل)، امکان ارسال و دریافت تیکت پشتیبانی، سیستم اتوماتیک تسهیم واریزی با برگزارکننده دوره، اختصاص صفحه مجزا ویژه هر مرکز آموزشی، مهیاست.

کاربران سامانه آموزش پزشکی آوید می توانند از امکاناتی مانند کلاس آنلاین با قابلیت های ارتباط دیداری و شنیداریِ اساتید و دانشجویان، نمایش اسلاید، اشتراک صفحه نمایش رایانه، وایت برد، پخش فایل های صوتی و تصویری، اشتراک فایل، برگزاری آزمون آنلاین و Real Time ، صدور گواهی الکترونیکی با قابلیت استعلام، امکان دسترسی به فیلم ضبط شده کلاس و فایل های برنامه پس از برگزاری کلاس آنلاین، بهره مند شوند.

سامانه آوید مرجع اطلاع رسانی دوره های بازآموزی پزشکان و متخصصین علوم پزشکی در جهت جلوگیری از سردرگمی و جستجوهای متعدد شاغلین حوزه پزشکی است. همچنین این سامانه امکان دسترسی آسان به دوره های آموزشی دارای امتیاز بازآموزی برای تمدید مجوز نظام پزشکی را فراهم می نماید.

از دیگر امکانات آوید، می توان به ارائه خدمات به سایر مراکز آموزشی و دانشگاه های علوم پزشکی به شکل اختصاصی متناسب با هر مرکز به صورت وب سرویس، اشاره نمود. این استارتاپ خروجی پیروز شتابدهنده سلامت الکترونیک کارا در کارخانه محسوب می شود.

ویش کلاک؛ مدیریت ساعت کاری و ارزیابی کیفی کارمندان

گروه ویش ورک از شرکت های زیر مجموعه شتابدهنده کارگاه نوآوری هفت و هشت (دیبا) سامانه ای برای مدیریت دورکاری طراحی و فراوری نموده اند. سامانه ویـش کلاک بسـتر ارزیابی عملکرد ساعتی را به صورت هوشمند برای تیم ها به ارمغان می آورد. این سامانه با تشکیل دادن جدول زمانی افراد و فعالیت های اجرا شده توسط آنها، به صورت کاملاً اتوماتیک، یاری می نماید تا فرآیند گزارش دهی ساده تر و دقیق تر شود و دیگر احتیاجی به گزارش دهی طاقت فرسا و زمان بر نباشد.

همچنین ویش کلاک می تواند به واسطه استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین، عملکرد افـراد تیم را برمبنای حوزه کاری محاسبه کند که این مسئله به بهبود تصمیم گیری و عملکرد تیمی یاری می نماید.

زخم پوش های ساخته شده از نانو الیاف

شرکت نانو زیست پلیمر پارس پانسمان زخم های مزمن (مانند سوختگی و دیابت) بر اساس نانو الیاف فراوری می نماید. این محصول طرح برگزیده چالش ملی زخم پوش زخم پای دیابتی برگزار شده توسط مرکز ichallenge ستاد نانو است و همچنین توسط ستاد توسعه فناوری نانو مورد تقدیر نهاده شده است. پانسمان های مذکور با استفاده از فناوری نانوالیاف، سلولز باکتریایی فراوری می شود، که ساختار نانوالیاف آن خواص ویژه ای برای درمان بهتر زخم فراهم می نماید.

شفاف بودن و مدیریت بهتر درمان، جلوگیری از ورود میکروارگانیسم ها و ورود اکسیژن مورد احتیاج به سطح زخم، افزایش سرعت درمان زخم، کاهش هزینه های درمان و هزینه کمتر محصول، کاهش درد بیمار با استفاده از درمان مرطوب و جذب خون بالای پانسمان از ویژگی های ممتاز این فناوری است. تست های کارایی و حیوانی این محصول اجرا شده اند و مجوز نانومقیاس آن نیز کسب شده است. پس از سپری کردن روال مجوز سازمان غذا و دارو، این محصول وارد بازار می شود. این استارتاپ، حاصل فعالیت شتابدهنده هم آوا محسوب می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "محصولات استارتاپ های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محصولات استارتاپ های مستقر در کارخانه نوآوری آزادی رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید