هتل داران استان زنجان با ضرر اقتصادی روبرو هستند

به گزارش وبلاگ گیتلب، کامیار اسکندریون ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اضافه نمود: درصد اشغال پایین هتل های استان زنجان و هزینه های سنگین در ارتباط با پرداخت حقوق کارمندان و قیمت بالای حامل های انرژی باعث شده تا بسیاری از هتل داران استان با ضرر اقتصادی روبرو شوند و اسباب ورشکستگی را فراهم می نماید.

هتل داران استان زنجان با ضرر اقتصادی روبرو هستند

وی اظهار کرد: بسته های حمایتی در زمینه پرداخت قیمت حامل های انرژی که در ابتدای اجرای طرح هدفمندی یارانه ها پیش بینی شده بود که اختصاص نیافت و هتلداران را در پرداخت این هزینه ها با مشکلاتی روبرو نموده است.

اسکندریون توضیح داد: در زمان هدفمندی یارانه ها قرار بر این بود تا یک بسته حمایتی برای هتل ها و تأسیسات گردشگری اختصاص یابد که تا به امروز این امر محقق نشده است.

رئیس جامعه هتلداران استان زنجان گفت: هتل ها 35 درصد مالیات می دهند و برای جبران هزینه ها قیمت را بالا می ببرند و اگر مالیات کاهش یابد قیمت هم پایین می آید.

وی به معین نرخ پذیرش مهمان در هتل ها اشاره نمود و اضافه نمود: نرخ های مصوب طبق توافق با نظر تشکل های صنفی و انجمن گردشگری افزایش پیدا می نماید و اگر به اعتقاد بعضی از افراد این نرخ ها زیاد است، به دلیل بالا بودن هزینه های تمام شده برای هتل داران است.

رئیس جامعه هتلداران استان زنجان گفت: پرداخت مالیات یک وظیفه قانونی است و همه مردم باید تابع آن باشند و هم اکنون هتل داران در حدود 35 درصد درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت می نمایند که این امر باعث شده تا تعرفه هتل ها نیز افزایش پیدا کند.

اسکندریون یادآور شد: کاهش میزان مالیات باعث کاهش قیمت تعرفه هتل ها می گردد.

وی به برنامه های عید نوروز اشاره نمود و گفت: برنامه های اسکان نوروز 95 تا آخر بهمن اعلام خواهد شد.

رئیس جامعه هتلداران استان زنجان گفت: ظرفیت هتل ها و مراکز پذیرش مسافر استان اعم از مدارس و مسافرخانه ها و کمپین ها پاسخ گوی احتیاج مسافران و گردشگران نوروزی خواهد بود.

اسکندریون اضافه نمود: سال گذشته تخفیف ارائه شده به مسافران نوروزی 40 درصد بود و استقبال از مراکز اقامتی زنجان در نوروز سال 94 بهتر از سال گذشته بود چرا که باز بودن بازار زنجان و شرایط جوی خوب و تبلیغات به وسیله رسانه ملی در جذب مسافران مؤثر بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هتل داران استان زنجان با ضرر اقتصادی روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل داران استان زنجان با ضرر اقتصادی روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید