هزینه حج تمتع سال 99 چقدر است؟

به گزارش وبلاگ گیتلب، زائران خانه خدا در قالب 490 کاروان به حج تمتع 99 مشرف می شوند که کاروان هر استان بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده است؛ به طوری که استان تهران دارای بیشترین کاروان و استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد دارای کم ترین کاروان هستند.

هزینه حج تمتع سال 99 چقدر است؟

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ گیتلب، نام نویسی سفر به حج تمتع 99 از نهم اسفندماه شروع شد که در مرحله نخست اولویت برای ودیعه گذاران تا سرانجام فروردین سال 86 اعلام شده است و این افراد به عنوان زائر اصلی در کاروان های در نظر گرفته شده می توانند نام نویسی نمایند.

همچنین دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا 15 اردیبهشت ماه سال 86 نیز از 21 اسفندماه می توانند به عنوان زائر ذخیره در کاروان های حج تمتع 99 ثبت نام نمایند.

به گفته اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت تمام افراد پیش از ثبت نام باید اطلاعات خود را در سامانه رزرو به روزرسانی وتکمیل نمایند، در غیراین صورت امکان ثبت نام حج تمتع را ندارند.

بر اساس برنامه ریزی سازمان حج و زیارت و همچنین تفاهم نامه ایران و عربستان 87 هزار و 500 نفر به حج تمتع سال آینده مشرف می شوند که برای هر استان کاروان و ظرفیت خاصی پیش بینی شده است.

این افراد در قالب 490 کاروان به حج تمتع 99 مشرف می شوند که بیشترین کاروان از استان تهران وکمترین کاروان ها نیز از استان های ایلام و کهگیلویه و بویراحمد است؛ به طوری که 5 کاروان از استان اردبیل، 23 کاروان از استان آذربایجان شرقی، 16 کاروان از استان آذربایجان غربی، 52 کاروان از استان اصفهان، 9 کاروان از استان البرز، یک کاروان از استان ایلام، 6 کاروان از استان کرمانشاه، 8 کاروان از استان بوشهر، 60 کاروان از استان تهران، 3 کاروان از استان چهارمحال و بختیاری، 50 کاروان از استان خراسان رضوی،14 کاروان از استان خراسان جنوبی، 9 کاروان از استان خراسان شمالی، 23 کاروان از استان خوزستان، 8 کاروان از استان زنجان، 9 کاروان از استان سمنان، 7 کاروان از استان قزوین، 7 کاروان از استان گلستان، 14 کاروان از استان سیستان وبلوچستان، 23 کاروان از استان فارس، 14 کاروان از استان قم، 5 کاروان از استان کاشان، 8 کاروان از استان کردستان، 20 کاروان از استان کرمان، یک کاروان از استان کهکیلویه و بویراحمد، 5 کاروان از استان گیلان، 9 کاروان از استان لرستان، 27 استان از استان مازندران، 9 کاروان از استان مرکزی، 6 کاروان از استان هرمزگان، 15 کاروان از استان همدان و 24 کاروان از استان یزد به حج تمتع 99 مشرف خواهد شد.

همچنین ظرفیت های مختلفی برای کاروان های حج تمتع 99 پیش بینی شده است که در نهایت زائران خانه خدا در قالب کاروان های 85، 115، 135 و 165 نفره به حج ابراهیمی مشرف خواهند شد.

هزینه حج تمتع سال آینده از 33 تا حدود 41 میلیون تومان مشخص شده است که این مبلغ در دو قسط باید پرداخت گردد که در قسط اول زائران خانه خدا باید 25 میلیون تومان بپردازند. همچنین مراحل ثبت نام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "هزینه حج تمتع سال 99 چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه حج تمتع سال 99 چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید