پرداخت تسهیلات کرونا براساس درصد آسیب کسب و کارها

به گزارش وبلاگ گیتلب، خبرنگاران: دبیر اتاق اصناف ایران گفت: بسیاری از کسب و کارها در شیوع کرونا متضرر شدند و درصد آسیب دیدگی آنها متفاوت است و پرداخت تسهیلات کرونا به آنها باید براساس درصد آسیب باشد.

پرداخت تسهیلات کرونا براساس درصد آسیب کسب و کارها

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از ایرنا، حسین طاهرمحمدی روز یکشنبه در نشست خبری شرایط کسب وکارها در روزگار پس از کرونا گفت: اصناف ایثارگران و جهادران عرصه اقتصاد هستند و در مبارزه با شیوع بیماری کرونا با دولت همکاری لازم را داشتند.

وی افزود: دولت نیز دستورالعمل یاری به اصناف آسیب دیده از شیوع کووید 19 را تهیه کرد تا بتوانند با ثبت نام در سامانه کارا از تسهیلات لازم در این زمینه بهره مند شوند.

دبیر اتاق اصناف اظهارداشت: در اجرای دستورالعمل یاری به کسب و کارهای متضرر از کرونا با مسائل زیادی روبرو هستیم که پس از احصای آنها پیشنهاداتی را به مراجع تصمیم گیری ارائه کردیم.

وی افزود: برای نمونه رسته ها اعلامی به صورت کلی هستند و باید در این مورد بازنگری گردد تا رسته هایی که آسیب بیشتری دیدند حمایت شوند.

طاهرمحمدی درمورد پیشنهادات اتاق اصناف برای یاری به اصناف متضرر از کرونا گفت: 400 اتاق اصناف و 8800 اتحادیه در کشور فعال هستند که مهمترین منبع درآمدی آنها حق عضویت دریافتی از اعضاست که با بروز شرایط بحرانی فضای کسب و کار این منبع با مشکل روبرو است پیشنهاد دادیم سه در هزار درآمد دارندگان پروانه کسب به تشکل ها اختصاص یابد.

وی درباره پیشنهاد کاهش اقتصادیات واحدهای صنفی متضرر از اصناف نیز گفت: براساس ماده 165 قانون اقتصادیات های مستقیم تمام یا بخشی از بدهی اقتصادیاتی کسر یا تقسیط می گردد که لازم است از اصناف از این امتیاز قانونی مطلع شوند و از سوی دیگر امکان عملی برای رسیدگی سریع، کم هزینه و بدون تبعیض برای مودیان اقتصادیاتی فراهم گردد.

این مقام صنفی درباره پیشنهاد سوم اصناف برای شرایط موجود، گفت: برای پایدار نگه داشتن تشکل های صنفی به وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه پیشنهاد دادیم با توجه به اینکه زیرساخت حقوقی این منابع در بودجه سنواتی در نظر گرفته شده است برای حل بحران کسب و کارهای متضرر از کرونا منابع اقتصادی مخصوص بحران از بودجه سنواتی کشور به تشکل های صنفی تخصیص یابد.

وی در پاسخ به ایرنا درباره پارامترهای شناسایی واحدهایی که آسیب بیشتری دیدند، گفت: میزان تعطیلی این بنگاه ها، میزان سرمایه گذاری و تعداد شاغلین شاخص هایی است که می توان در شناسایی واحدهایی که آسیب بیشتری متوجه آنها شده استفاده کرد.

طاهر محمدی درباره عدم استقبال بعضی اصناف از دریافت تسهیلات کرونایی دولت، گفت: این تسهیلات متناسب با خسارت این واحدها نیست و لازم است که توجه بیشتر و حمایت قانونی لازم در زمینه پرداخت آنها انجام گردد.

وی در ادامه درمورد اقدامات اتاق اصناف کشور در صورت شیوع موج دوم کرونا گفت: پیشنهاد ما این است که صنوف سنتی با کسب و کارهای مجازی هم افزایی داشته باشند و هدایت های لازم برای ایجاد فروشگاه های مجازی در اختیار اصناف قرار می دهیم.

دبیر اتاق اصناف ایران تاکید نمود: پاشنه آشیل اصناف عدم تجزیه و تحلیل اطلاعات آنهاست و با وجود آنکه سامانه اطلاعاتی از تغییرات صنوف اعم از صدور و ابطال پروانه و موارد دیگر وجود دارد اما توجهی به تجزیه و تحلیل این اطلاعات نمی گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "پرداخت تسهیلات کرونا براساس درصد آسیب کسب و کارها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت تسهیلات کرونا براساس درصد آسیب کسب و کارها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید