گروه های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی اعلام شد ، ثبت نام یک هزار درخواست در سامانه صندوق نوآوری

به گزارش وبلاگ گیتلب، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری از اضافه شدن گروه های جدید به جمع د ریافت کننده تسهیلات کرونایی صندوق اطلاع داد.

گروه های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی اعلام شد ، ثبت نام یک هزار درخواست در سامانه صندوق نوآوری

به گزارش گروه فناوری وبلاگ گیتلب به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اجرای دو مرحله از حمایت های این صندوق از کسب و کار های آسیب دیده فعال در زیست بوم نوآوری کشور گفت: در مرحله اول حمایت و یاری به تداوم کسب وکار شرکت های دانش بنیان کوچک، شتاب دهنده ها و تأمین نمایندگان فضا های کار اشتراکی آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و در مرحله دوم حمایت و یاری به تداوم کسب و کار شرکت های خلاق کوچک آسیب دیده بر اثر کرونا که دارای نیروی انسانی کمتر از 50 نفر یا فروش کمتر از 20 میلیارد ریال در سال 98 بوده اند اجرا شد.

به گفته وی تا به امروز نزدیک به هزار درخواست در سامانه غزال صندوق نوآوری ثبت شده که در مرحله ارزیابی و عقد قرارداد هستند.

وی با اشاره به اضافه شدن شرایط جدید دریافت تسهیلات کرونایی گفت: برگرفته از مصوبه هیات دولت، شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه های گردشگری، سلامت غیر دیجیتال، صنایع دستی، اسباب بازی و سرگرمی، حمل و نقل هوشمند، دیداری، شنیداری، معماری، هنری و رسانه ای نیز با مصوبه هیات عامل صندوق مشمول حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی برای دریافت تسهیلات کرونا می شوند. همچنین پس از دریافت بازخورد از ذی نفعان و متناسب با شرایط روز کشور کاهش حداقل 20 درصدی رتبه الکسا، تعداد نصب، کاربر فعال یا ترافیک داده آن ها در دوران شیوع ویروس کرونا تا تاریخ درخواست نسبت به دوره زمانی مشابه قبل از آن و فعالیت شرکت به شرایط بهره مندی از تسهیلات صندوق اضافه شد.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی درباره جزئیات این تسهیلات نیز گفت: برای شرکت های دانش بنیان کوچک، شتابدهنده ها و تامین نمایندگان فضا های کار اشتراکی تا سقف 500 میلیون تومان و برای شرکت های مورد تایید دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا سقف 400 میلیون تومان است که با نرخ 9 درصد در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. این تسهیلات با پایش شرایط فعالیت و اشتغال شرکت ها طی 6 ماه پرداخت خواهد شد. بعد از آن 6 ماه جهت بازیابی توان شرکت ها تنفس داده می گردد و تسهیلات طی یک سال بعد به صورت اقساطی بازپرداخت خواهد شد.

وحدت در انتها تاکید نمود: در مراحل بعدی، تسهیلات و حمایت هایی برای شرکت های دانش بنیان عظیم و شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، شرکت های نوآفرین (استارتاپ) نیز در نظر گرفته شده است که به زودی به وسیله وبگاه و شبکه های اجتماعی صندوق نوآوری وشکوفایی اطلاع رسانی خواهد شد.

متقاضیان استفاده از تسهیلات شرکت های خلاق آسیب دیده بر اثر کرونا، برای ثبت تقاضای خود می توانند به وسیله سامانه غزال به نشانی www.inif.ir اقدام نمایند.

پیش از این صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری همزمان با شروع شیوع ویروس کرونا در روز های انتهای سال گذشته با اختصاص 5000 میلیارد ریال برنامه حمایت اقتصادی سریع از محصولات فناورانه در عرصه مقابله با شیوع این بیماری شروع و ظرف دو هفته توانست ضمن اعلام فراخوان و دریافت طرح ها، نسبت به تامین اقتصادی نزدیک به 70 شرکت دانش بنیان و فناور سازنده تجهیزات و اقلام مرتبط برای مقابله با کرونا اقدام کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گروه های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی اعلام شد ، ثبت نام یک هزار درخواست در سامانه صندوق نوآوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های جدید دریافت کننده تسهیلات کرونایی اعلام شد ، ثبت نام یک هزار درخواست در سامانه صندوق نوآوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید