پرچم چین بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو برافراشته شد

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چینی امروز دوشنبه کنترل کنسولگری آمریکا در شهر چنگدون را را در دست گرفته و پرچم چین را در این محل به اهتزاز درآوردند.

پرچم چین بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو برافراشته شد

مسئولان چینی صبح امروز دوشنبه وارد ساختمان کنسولگری آمریکا در چنگدو شده و کنترل این محل را در دست گرفتد.

بر اساس گزارش ها دیپلمات ها و کارکنان کنسولگری آمریکا در چنگدو پیش تر اسناد و وسائل موجود در ساختان کنسولگری را تخلیه کرده و ساعاتی پیش از ورود مسئولان چینی محل را ترک کرده بودند.

خبرگزاری فرانسه در گزارش خود آورده است که برخلاف روزهای قبل به وبلاگ گیتلب و رسانه ها اجازه داده نشد تا به ساختمان این کنندگی دیپلماتیک در شهر چنگدو نزدیک شوند.

وزارت امور خارجه چین نیز با انتشار بیانیه ای پس از صدور دستور تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو اعلام کرد که برخی کارکنان این کنسولگری به فعالیت های خارج از حیطه ماموریت واگذار شده به آنها مبادرت می کنند و بواسطه مداخله در امور داخلی چین امنیت و منافع این کشور را به خطر انداخته اند.

کنسولگری آمریکا در چنگدو که سال 1985 فعالیت خود را آغاز کرده بود روز جمعه در پی دستور پکن رسما تعطیل شد تا تنش و مناقشه میان پکن و واشنگتن که مدت ها است با جنگ تجاری آغاز و سپس بر سر موضوعاتی چون هنگ کنگ، دریای جنوبی چین و مسائل حقوق بشری تشدید شده وارد مرحله تازه ای شود.

تصمیم پکن برای تعطیل کردن کنسولگری آمریکا در چنگدو پاسخی سریع و متقابل از سوی چین به بسته شدن کنسولگری این کشور در شهر هیوستون آمریکا است که دستور آن پیش تر با طرح اتهام جاسوسی از سوی دولت ترامپ صادر شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرچم چین بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو برافراشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرچم چین بر فراز کنسولگری آمریکا در چنگدو برافراشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید