کلیپ منتشرشده در فضای مجازی از شهر باستانی دارابگرد واقعیت ندارد

به گزارش وبلاگ گیتلب، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس نمایش یک کلیپ مبنی بر وجود زباله در شهر باستانی دارابگرد در فضای مجازی را تکذیب کرد.

کلیپ منتشرشده در فضای مجازی از شهر باستانی دارابگرد واقعیت ندارد

به گزارش وبلاگ گیتلب به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، سرهنگ محمدرضا بهمنی نژاد امروز 30 اردیبهشت ماه 1399 افزود: در پی انتشار این کلیپ، تیمی از کارکنان یگان حفاظت، بازدید میدانی دقیقی از محل انجام دادند که نتیجه حاکی از مغرضانه بودن خبر منتشر شده در فضای مجازی است. زباله های نمایش داده شده در این کلیپ، بیرون از مجموعه دارابگرد، بعد از دیواره و خندق است که فاصله آن تا دیواره بیش از 150 متر است.

او ادامه داد: در این کلیپ قسمت حفاری شده ای را نشان می دهند که یک فرورفتگی قدیمی و چند ده ساله است، بلافاصله تصویری بسته از یک نقطه حفاری در محلی مجهول و یک کوزه نشان داده می شود، همچنین فروچاله هایی که نشان داده می شود بیرون از مجموعه واقع شده است که علل و عوامل انسانی در آن دخیل نبوده و از پیامدهای خشکسالی های دهه اخیر است.

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان فارس ضمن تشکر از زحمات تمامی کسانی که در حراست از مواریث تاریخی با یگان حفاظت استان فارس همکاری داشته اند، شرح داد: هماهنگی های قضایی و انتطامی لازم برای شناسایی و برخورد با فرد منتشرکننده این کلیپ در حال انجام است.

او اظهار داشت: یگان حفاظت میراث فرهنگی فارس با توجه به محدودیت های مراقبتی از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، در راستای جلب مشارکت های اجتماعی پذیرای همکاری و تعامل افراد دلسوز و دوستدار میراث فرهنگی، تشکل های اجتماعی، نهادها و سازمان ها در زمینهٔ حفاظت از مواریث فرهنگی استان است و از عموم هم استانی های بافرهنگ انتظار داریم در حفاظت از اماکن و آثار تاریخی فرهنگی استان جدیت و حساسیت داشته باشند و اخبار و اطلاعات مربوطه را از طریق تلفن های 37300553 و 37300551 و تلفن گویای 1801 و 09662 در اختیار یگان حفاظت استان قرار دهند.

منبع: میراث آریا

به "کلیپ منتشرشده در فضای مجازی از شهر باستانی دارابگرد واقعیت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیپ منتشرشده در فضای مجازی از شهر باستانی دارابگرد واقعیت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید