7 شرکت کوبایی وارد لیست سیاه آمریکا شد، واکنش وزیر خارجه کوبا

به گزارش وبلاگ گیتلب، ایسنا نوشت: دولت واشنگتن هفت کمپانی کوبایی از جمله موسسه اقتصادی که حواله های ارسالی به این کشور کمونیست را رسیدگی می نماید در لیست سیاه قرار داد.

7 شرکت کوبایی وارد لیست سیاه آمریکا شد، واکنش وزیر خارجه کوبا

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفت: این هفت کمپانی کوبایی تحت کنترل ارتش به لیست سیاه اضافه شدند و مردم آمریکا از انجام اقدامات تجاری با آنها منع می شوند.

یکی از کمپانی ها موسسه مالی فین سیمکس است که کمپانی وسترن یونیئن از آن برای ارسال پول و حواله از سوی آمریکایی ها به خانواده های کوبایی شان استفاده می نماید.

پمپئو گفت: شش کمپانی دیگر نیز که به اقدامات دولت کوبا برای کنترل مبالغی که متعلق به مردم کوباست یاری می کردند در این لیست سیاه گنجانده شدند.

وی در توییتی ادعا کرد: ما به جلوگیری از سرازیر شدن پول به جیب افرادی که مردم کوبا را سرکوب می نمایند ادامه خواهیم داد. 61 سال سرکوب و دیکتاتوری کافی است. مردم کوبا شما لایق بهترین ها هستید و ما پشت شما ایستاده ایم.

این در حالی است که ریکاردو هررا، مدیر اجرایی گروه مطالعه کوبا این اقدام را به عنوان یک اقدام غیرانسانی و نهایت دورویی برای گفتن آنکه در کنار مردم کوبا ایستاده اما مانع از رسیدن منابع مالی مورد احتیاج آنها در بحبوحه پاندمی کرونا می گردد، محکوم کرد.

دیگر کمپانی های تحت کنترل ارتش کوبا که روز چهارشنبه تحریم شدند شامل سه هتل، دو مرکز غواصی و یک پارک آبی هستند.

پمپئو در بیانیه ای ظاهرفریبانه گفت: مردم کوبا مستحق دولت دموکراتیک، آزادی بیان، آزادی مذهبی و آزادی عقیده، رفاه مالی و احترام به حقوق بشر هستند. آمریکا در کنار مردم کوبا که برای چنین زندگی کوشش می نماید، ایستاده است.

برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا نیز این تحریم ها را رد و آنها را اقدامی با هدف ضربه زدن به خانواده های کوبایی توصیف کرد.

وی در توییتی گفت: تنگ تر کردن حلقه این محاصره در دوران پاندمی کرونا شرم آور و جنایتکارانه است.

این اطلاعیه همزمان با هشتادونهمین سالروز تولد رائول کاسترو، رهبر دولت کوبا منتشر شد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "7 شرکت کوبایی وارد لیست سیاه آمریکا شد، واکنش وزیر خارجه کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 شرکت کوبایی وارد لیست سیاه آمریکا شد، واکنش وزیر خارجه کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید