چین مخالفت خود را با قوانین آمریکایی علیه شرکت هوآوی اظهار داشت

به گزارش وبلاگ گیتلب، وزارت بازرگانی چین امروز در بیانیه ای، نسبت به قوانین آمریکا علیه شرکت های چینی، اعتراض و مخالفت شدید خود را خاطرنشان کرد.

چین مخالفت خود را با قوانین آمریکایی علیه شرکت هوآوی اظهار داشت

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، وزارت بازرگانی چین، امروز (یک شنبه) مخالفت شدید خود نسبت به آخرین قوانینی که آمریکا علیه شرکت چینی هوآوی اتخاذ نموده را گفت. این وزارتخانه همچنین در این بیانیه مطرح کرد که وزارت بازرگانی کشور چین، تمام اقدامات لازم برای محافظت از حقوق و منافع شرکت های چینی را اتخاذ خواهد نمود.

به نوشته خبر گزاری رویترز، وزارت بازرگانی چین در ادامه بیانیه خود گفت که این وزارتخانه به آمریکا هشدار می دهد اقدامات اشتباه خود را متوقف کند.

دولت ترامپ روز آدینه گفته بود آمریکا منابع جهانی تأمین تراشه های مورد استفاده توسط شرکت تکنولوژی چینی هوآوی را مسدود خواهد نمود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، پنجشنبه هفته گذشته در مصاحبه ای با شبکه فاکس بیزنس گفت: کارهای زیادی هست که می توانیم انجام دهیم. می توانیم کل رابطه را قطع کنیم. وی در ادامه اضافه نمود: حالا اگر این کار را بکنیم چه می گردد؟ اگر کل رابطه را قطع کنیم 500 میلیارد دلار ذخیره خواهیم کرد.

دولت چین نیز روز گذشته (شنبه) با درخواست از آمریکا برای متوقف کردن ممانعت بی دلیل از فعالیت شرکت های چینی، هشدار داد اقدامات دولت ترامپ زنجیره فراوری، تأمین و ارزش جهانی را نابود می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "چین مخالفت خود را با قوانین آمریکایی علیه شرکت هوآوی اظهار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین مخالفت خود را با قوانین آمریکایی علیه شرکت هوآوی اظهار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید